I Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne "O złote pióro Starosty"

13 listopada 2019 r. odbyło się w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej  I Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne„O złote pióro Starosty”. W konkursie wzięło udział 10 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu giżyckiego: II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Zawodowych. Organizacja konkursu miała na celu zaszczepienie w młodzieży nawyku i potrzeby poprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, w tym szczególnie zasad pięknej i poprawnej polszczyzny a także propagowania zasad polskiej ortografii. Czekając na ogłoszenie wyników młodzież wzięła udział w kreatywnych zabawach literackich. Komisja powołana przez organizatora, tj. PORE, w celu wyłonienia zwycięzców  oceniała poprawność ortograficzną i  interpunkcyjną dyktand.  Nagrody za zdobycie I,II i III miejsca oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył  Starosta Powiatu Giżyckiego pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski. 

I miejsce- statuetka "Złote Pióro Starosty", etui z zestawem  długopisów i bony książkowe o wartości 100 zł - otrzymała Aleksandra Niziołek z ZSKŚiA,
II miejsce - bony książkowe o wartości 75 zł otrzymała Alicja Łożyńska z II LO,
III miejsce - bony książkowe o wartości 50 zł otrzymała Agnieszka Świtała  z ZSKŚiA.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udzial w dyktandzie i gratulujemy wysokiego poziomu znajomości zasad poprawnej pisowni. 


 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.