13 marca 2019 r.

„Czy teatr może zmieścić się w pudełku?” Warsztaty teatrzyku kamishibai.

Fragment filmu„Czy teatr może zmieścić się w pudełku?” autorstwa Anaïs Fleur przybliżył nam  historię, miejsce i czas powstania teatrzyku kamishibai. Po jego obejrzeniu dzieci próbowały odgadnąć, co ukrywa  nasza drewniana  skrzyneczka. Za pomocą magicznych zaklęć udało się wreszcie otworzyć pudełko, w którym znajdowało się opowiadanie o groszku.   Mamy razem z pociechami przeczytały tekst opowiadania. Poznaliśmy  historię groszka, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny, rodzącą kolejne ziarna grochu. Podczas czytania maluchy chętnie naśladowały głównego bohatera pokazując co robił, dzięki czemu czytanie zostało połączone z animacją  a dzieci bawiły się przy tym świetnie. Po przerwie oglądaliśmy teatrzyki kamishibai znajdujące się w zbiorach biblioteki, a Ania  przedstawiła różne mozliwości wykonania kart  do prezentacji. Zaprezentowała  też dwie wersje butai kamishibai do wykonania własnoręcznie. Pierwszą wersję mamy z dziećmi wykonały na spotkaniu. Był to mini teatrzyk z gotowego wydrukowanego szablonu. Drugą wersję butai z kartonu dzieci dostały do domu do stworzenia własnoręcznego teatrzyku. Na następnym spotkaniu 10 kwietnia rodzice wspólnie z dziećmi zaprezentują własnoręcznie wykonane butai i przedstawią swoje bajki. Czekamy z niecierpliwością!


 

13 lutego 2019 r.

"nawet małe przepraszam i dziękuję potrafią przywrócić uśmiech na naszej twarzy"
Giżycki Klub Czytających Mam MAMOLE spotkał się 13 lutego w "Ogrodzie dobrych słów". 
Cudowny ogród księżniczki Paroli obfituje w kwiaty słowa. "Kocham Cię" kwitnie na czerwono, "Dobrze, że jesteś" na różowo, "Potrzebuję Cię" na fioletowo. Ogród rozkwita, gdy ludzie używają dobrych słów. Więdnie, gdy o nich zapominają i używają brzydkich. Motylki przynoszą dzieciom listy z prośbą o więcej dobry słów. Podejmujemy wyzwanie! Nasz ogród zaczyna kwitnąć - kwitnie przecudnie!


9 stycznia 2019 r.

"Dziękuję, że uratowałeś mi życie"

Tak naprawdę ta książka ma uwolnić myślenie dziecka o swojej mamie. Że stać ją na szaleństwo, na rozpuszczenie włosów, skok ze skały do wody i łowienie ryb. Że każda mama ma w sobie piękną tajemnicę mogącą być zaskoczeniem dla jej najbliższych” – powiedział Ulf Stark o swojej książce "Jak mama została Indianką".
Nam mamom, ta piękna opowieść pomaga zrozumieć jak ważne są chwile spędzane z dzieckiem, i że nawet w nawale obowiązków warto sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.
Klub Czytających Mam - z książką Ulfa Starka "Jak mama została Indianką"


 

12 grudnia 2018 r.

„W życiu wcale nie liczy się to, ile się posiada, ale miłość i czas, które możemy podarować drugiemu człowiekowi”.

Podczas spotkania MAMOLI – Klubu Czytających Mam królowały „Trzy Gwiazdki Szczęścia” Ewy Stadtmüller, czytane z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Dzieci przebrane w stroje postaci z bajek wysłuchały pięknej opowieści, wykonały swoje gwiazdki szczęścia, posiliły się pierniczkami (własnej roboty) i otrzymały prezenty książkowe od niespodziewanego gościa. Nie zabrakło również pląsów, śpiewów i zabaw w klimacie świątecznym.

28 listopada 2018 r.

Pierwsze spotkanie w Klubie Czytających Mam już za nami. Dzieci bawiły się wspaniale w świecie książek a Mamole, podczas WordCafe, podjęły decyzję założenia klubu. Każda potencjalna członkini została poddana diagnozie literackiej: sprawdzeniu serca bijącego do książek oraz badaniu wzroku ze znajomości bajek. Zmierzyła się z czytaniem trudnego tekstu oraz wypiciem magicznego atramentu. Dziecięca Rada Ekspertów wszem i wobec zdecydowała o przyjęciu kandydatek do klubu. Na zakończenie nastąpiło uroczyste podpisanie aktu założycielskiego. 


 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.