AWANS!! UWAGA!!! SZKOLENIE!!!!
Zapraszamy na szkolenie "Awans zawodowy nauczyciela - sprawozdanie, podsumowanie"
24 maja 2023 r godz.15:30 - 18:00
w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku
Szkolenie poprowadzi p.Jan Grzyb.
Decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2023 r na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt szkolenia 80 zł

GPWDoradca metodyczny z podstaw przedsiębiorczości poleca 3 edycję projektu Fundacji GPW „Niebanalnie o giełdzie”, który ma stanowić uzupełnienie wiedzy i wzmocnienie kompetencji nauczycieli w związku ze zmianą programową i wdrożeniem w roku szkolnym 2023/2024 nowego przedmiotu „Biznes i Zarządzanie”.
WYKŁADY ONLINE JUŻ OD 16.05
Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie:
https://www.wizytyszkolnegpw.pl/niebanalnie-o-gieldzie

W ramach projektu:

Powtórzenie zaktualizowanych wykładów z poprzednich edycji projektu (online)
1. Wpływ otoczenia gospodarczego na giełdę
2. Funkcjonowanie giełdy
3. Rynek kapitałowy i instrumenty finansowe
AUTORZY/PROWADZĄCY: kadra Szkoły Giełdowej Fundacji GPW

3 nowe wykłady nt. finansów osobistych (online)
1. Planowanie finansowe i emerytalne
2. Deponowanie i pożyczanie pieniędzy
3. Inwestowanie i ryzyko na rynku finansowym
AUTORZY/PROWADZĄCY: kadra Szkoły Giełdowej Fundacji GPW z UE we Wrocławiu

Warsztaty metodyczne (online/stacjonarnie)
AUTORZY/PROWADZĄCY: kadra Wydziału Psychologii UW pod opieką dr Katarzyny Sekścińskiej

Warsztaty nt. design thinking (online/stacjonarnie)
AUTORZY/PROWADZĄCY: Centralny Dom Technologii

22 nauczycieli z powiatów giżyckiego i węgorzewskiego wzięło udział w szkoleniu „Aktywne słuchanie muzyki według metody Batii Strauss. Szkolenie odbyło się w dniu 29.04.2023 z zorganizowane zostało w ramach sieci doradztwa na Mazurach. Inicjatorką warsztatów była p.Małgorzata Borejko – doradca ds.wychowania przedszkolnego.

Metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss pobudza dziecięcą aktywność ruchową, taneczną i instrumentalną przez to stwarza dzieciom możliwość zabawy z muzyką. Aktywne słuchanie muzyki według metody Batii Strauss polega na tym, iż dzieci słuchając wykonują proste ruchy rytmiczne siedząc lub proste ruchy taneczne proponowane przez nauczyciela.

Słuchanie muzyki metodą Batii Strauss integruje różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych. Pozwala w sposób niewerbalny odkryć różne aspekty dzieła muzycznego: jego formę, tempo i rytm oraz dynamikę i barwę oraz w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć cel zamierzony przez nauczyciela. Dzieci podczas aktywnego słuchania łatwo przyswajają muzykę, obcują z nią i czerpią z niej: piękno, wrażliwość, pomysłowość, muzykalność, uruchamiają wyobraźnię oraz pokonują nieśmiałość.

W metodzie tej możliwe jest własne opracowanie wybranego utworu lub fragmentu muzycznego w formie partytury. Według Batii Strauss słuchanie muzyki powinno zawierać jak najwięcej elementów i maksymalnie wykorzystywać dostępne środki wyrazu i ekspresji. Kontakt z muzyką jest dla dziecka źródłem twórczych poczynań, różnorodnych poszukiwań, stymuluje dziecko do samo wyrażania się (np. w tańcu, śpiewie). Poprzez kontakt z muzyką rozwijają się u dziecka dodatnie cechy charakteru, zdolności poznawcze, a cała osobowość kształtowana jest harmonijnie i wielostronnie.

dowodzenia mozna sie nauczycDoradca metodyczny w zakresie matematyki Ewa Ładna zaprasza nauczycieli matematyki na warsztat prowadzony przez Marzennę Grochowalską pt. "Dowodzenia naprawdę można się nauczyć"
15 MAJA 2023r. godz. 16:00 – 17:30,
SP 3 Giżycko, ul. Wiejska 50, sala 111
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod linkiem: https://tiny.pl/wzrv2

ograjDoradca metodyczny w zakresie matematyki Ewa Ładna zaprasza nauczycieli matematyki na szkolenie on-line prowadzone przez Barbarę Dubiecką-Kruk pt. "Matematyczna Moc Minecrafta"
27 KWIETNIA 2023r. godz. 15:30 – 17:45,
Link do szkolenia:
https://teams.live.com/meet/9468220927874

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki (dostosowany do wymagań egzaminacyjnych)

Dzięki współpracy naszego doradcy metodycznego z matematyki p. Ewy Ładnej z konsultantem Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu – p. Joanną Świercz powstał arkusz próbnego egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Arkusz jest dostosowany do obowiązujących wymagań egzaminacyjnych. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanego materiału.

Arkusz

Odpowiedzi

niemiecki da sie lubicPearson dla nauczycieli języka niemieckiego
Niemiecki da się lubić! – szkolenia online dla nauczycieli szkół średnich
Zachęcam Państwa do wysłuchania webinarów dostępnych online „Niemiecki da się lubić”. Jest to seria szkoleń, w których Katarzyna Świeca, psycholożka i psychoterapeutka, opowiada o rozwoju i potrzebach nastolatków, a doktor Anna Abramczyk, doświadczona germanistka i metodyczka, podpowiada jak tworzyć zajęcia sprzyjające zaangażowaniu, nauce i rozwojowi uczniów, tak aby uczniowie z uśmiechem brali udział w lekcjach języka niemieckiego.

POZNAJ SZCZEGÓŁY CYKLU
1. https://www.pearson.pl/jezyk-niemiecki/konferencje-i-wideoszkolenia/wideoszkolenia/szczegoly/niemiecki-da-sie-lubic#Odcinek%201
2. https://www.pearson.pl/jezyk-niemiecki/konferencje-i-wideoszkolenia/wideoszkolenia/szczegoly/niemiecki-da-sie-lubic#Odcinek%202
3. https://www.pearson.pl/jezyk-niemiecki/konferencje-i-wideoszkolenia/wideoszkolenia/szczegoly/niemiecki-da-sie-lubic#Odcinek%203
Małgorzata Lasota
Doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego

konferencja rozwoj ucznia

UWAGA!!! KONFERENCJA!!! 19 maja 2023 r godz.12:00

Zapraszamy do zapisów on-line - https://tiny.pl/w8l18

W godz. 12.00 - 15.00 - wykłady
a tuż po przerwie od 15.30 - 17.00 warsztaty
Bardzo prosimy aby podczas rekrutacji zadeklarować uczestnictwo w konkretnych warsztatach (jeden temat).
Z A P R A S Z A M Y !!!!!🌼🌼🌼🌼🌼

Program konferencji

szkolenie dyrZapraszamy kadrę kierowniczą szkół i przedszkoli oraz mentorów i opiekunów stażu na szkolenie "Ocena pracy nauczyciela w tym kończącego staż na kolejny stopień awansu zawodowego" 18 kwietnia 2023 r godz.15:30 - 18:00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku
Szkolenie poprowadzi p.Jan Grzyb
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia 2023 r na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt szkolenia 80 zł

Dnia 28 marca w Szkole Podstawowej w Perłach 19 nauczycielek ze szkół w Bystrym, Pozezdrzu, Radziej oraz Węgorzewa wzięło udział w szkoleniu "Game Show Classroom" prowadzonym przez Klaudię Rogalską - trenera Akademii Nauczyciela Online.
Panie poznały szereg gier i zabaw do wykorzystania na różnych przedmiotach. Proste gry, które można przeprowadzić na zwykłej kartce papieru niewątpliwie uatrakcyjnią zajęcia. Nauczycielki poznały również gry ruchowe do wykorzystania w pracy z dziećmi, a także przydatne aplikacje do pracy z dziećmi Kilkugodzinne szkolenie zintegrowało panie, a pogaduchom nie było końca.
Dziękuję za przybycie.
Marzena Mokrzecka

23 marca 2023 w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku przeprowadzony został Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch ist in”, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji/ Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku.
Nauczyciele 12 szkół objętych doradztwem metodycznym PODN w Giżycku zgłosili chęć udziału w tym przedsięwzięciu. Do rywalizacji stanęli uczniowie pięciu szkół podstawowych z klas 7 i 8 (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku, Szkoła Podstawowa nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku i Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jagiellończyka w Wilkasach) i siedmiu szkół ponadpodstawowych z klas 1 i 2 (Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Giżycku, I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku).
Celem konkursu było:
a) promowanie pracy szkół i nauczycieli,
b) kształtowanie umiejętności lingwistycznych i komunikacyjnych,
c) propagowanie nauki języka niemieckiego,
d) rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim oraz poszerzanie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych,
e) umożliwienie uczniom pokazania swoich mocnych stron.
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na konkursie obejmował odpowiednio zagadnienia z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych - II etapu edukacyjnego, wariant II.2. i ponadpodstawowych - III etapu edukacyjnego, wariant III.2.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego składającego się w zależności od kategorii z 75 lub 100 pytań w ciągu 60 minut. W tym czasie przybyli z uczniami nauczyciele języka niemieckiego mieli okazję do wymiany doświadczeń zawodowych i myśli dotyczących warsztatu pracy germanisty oraz obejrzenia krótkiego szkolenia dr Marzeny Żylińskiej „Neurodydaktyka a klasowa praktyka na lekcji języka obcego” https://www.macmillan.pl/szkolenia-pomoc/video/103
Po godzinnych zmaganiach uczniów poszerzona komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania prac, po czym wyłoniono zwycięzców w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wręczono nagrody za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca oraz dyplomy za udział w konkursie. Nagrody rzeczowe ufundował PORE, a książkowe Wydawnictwo Pearson.
Nad przebiegiem konkursu czuwała doradczyni w zakresie języka niemieckiego Małgorzata Lasota

muzykaZAPRASZAM NA SZKOLENIE
dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Temat szkolenia; „Metody aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss
Termin; 29.04.2023 w godzinach od 9.00 – 14.00
Miejsce: Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie
Cena; 150 zł od osoby
każdy uczestnik otrzymuje:
- skrypt w formie papierowej
- mp3 do pobrania na wskazany adres e-mail
- teczkę, długopis, notatnik
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia doskonalącego.
Zapisy; Doradca metodyczny wychowania przedszkolnego - Małgorzata Borejko tel. 604 806 488 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia a także adres e-mail - do wysyłki muzyki.
- dane płatnika/placówki oświatowej w celu przygotowania faktury
Płatność:
-Płatność odroczona 14 dni przelew jest możliwa dla placówek oświatowych

- Nauczyciele, którzy potrzebują faktury imiennej prosimy o płatność przelewem ( faktura zostanie wydana po zaksięgowaniu środków)
opłata na
ISKRA – EDUKACJA ANIMACJA SZKOLENIA SP. Z O.O.
ul. Młodej Polski 32/83, Lublin
13 1950 0001 2006 6594 2703 0002
TYTUŁEM: BATII STRAUSS + NAZWISKO UCZESTNIKA

zaproszenie Doradcy metodyczni - Ewa Ładna oraz Marzena i Tomasz Wierzchowscy - serdecznie zapraszają nauczycieli matematyki na szkolenie "MATEMATYCZNA MANUFAKTURA, CZYLI NOWINKI Z KONFERENCJI SNM"

20 MARCA 2023r. godz. 16:00 – 18:15

SP 3, ul. Wiejska 50, Giżycko sala 111

Zapisy pod linkiem: https://tiny.pl/w2ntf

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.