Wizyta studyjna w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

1 2

   Na początku listopada doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Giżycku Marta Knaś uczestniczyła w wizycie studyjnej w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławiach oraz fabryce samochodów Volkswagen w zakładzie we Wrześni.

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

   Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii jest jednostką edukacyjną w ramach struktury Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, gdzie ulokowane są wiodące w regionie firmy. W pełni wyposażonych pracowniach są możliwe szkolenia dla uczniów i dorosłych, służące prowadzeniu efektywnego kształcenia zawodowego i dostosowywaniu kwalifikacji do zmieniających się potrzeb rynku pracy.

   Wizyta w Centrum była cenną okazją do poznania tego jak można połączyć edukację z przemysłem przy wsparciu jednostki samorządu terytorialnego. Jak ważne jest kształcenie przyszłych pracowników i inwestowanie by uczyli się od najlepszych specjalistów i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, z którymi będą mieli później do czynienia w miejscu pracy. Jaki to ma wpływ na motywację uczniów i jak kształtuje to ich prozawodowe postawy. Ucząc się zawodu w takich warunkach( zdjęcia poniżej) motywacja wewnętrzna sama rośnie. :)
http://cbirnt.oswiata-wrzesnia.pl/

Volkswagen Poznań

   Volkswagen Poznań to fabryka samochodów dostawczych i komponentów. Już 30 lat działa na rynku branży motoryzacyjnej. Volkswagen inwestuje w Polsce od 1993 roku, obecnie ma u nas 4 fabryki, które produkują części i auta użytkowe. Najmłodsza jest we Wrześni, gdzie od października 2016 roku produkowana jest nowa generacja modelu Crafter. Powierzchnia zakładu wynosi 220 ha, co odpowiada 300 boiskom piłkarskim.

   Fabryka robi ogromne wrażenie, nie tyko na osobach interesujących się motoryzacją. Była to świetna okazja do poznania doskonale prosperującego przedsiębiorstwa, nowatorskich rozwiązań zarówno technologicznych jak i organizacyjnych. Cenne było poznanie kultury organizacyjnej tej firmy. Obowiązujące normy, procedury zachowania oraz systemów wartości i znaczeń, które są charakterystyczne dla tej firmy godne są do zastosowania i przestrzegania w innych instytucjach, ponieważ świetnie sprawdzają się w praktyce i prowadzą do sukcesów.

https://www.volkswagen-poznan.pl/fabryki/zaklad-crafter-wrzesnia

   Wizyty studyjne poszerzają zawodowe horyzonty i są doskonałym sposobem na uczenie się od siebie nawzajem, poznawanie rozwiązań, które już się sprawdziły i może warto przełożyć je na swój zawodowy grunt.
   To doskonała okazja by bliżej poznać i zrozumieć sposób funkcjonowania, ofertę czy tajemnicę sukcesu danej firmy, organizacji, instytucji. Dają również możliwość nawiązania współpracy i wspólnego odnoszenia sukcesów.
   Uczestnicy wizyt studyjnych podkreślają znaczenie takiego wyjazdu za względu na wzrost wiedzy, wymianę doświadczeń oraz inspiracji i motywacji do dalszej pracy i swojego rozwoju a co za tym idzie również rozwoju instytucji, w której pracują.
   Polecam wszystkim specjalistom, nauczycielom, dyrektorom, kadrze zarządzającej WIZYTY STUDYJNE!

"Polaczenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to SUKCES"
Henry Ford to wiedział :)

film 1   film 2

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.