II Zjazd Doradców Metodycznych

   W dniach 28-29 lutego 2020 r odbył się w Giżycku - II Mazurski Zjazd Doradców Metodycznych zorganizowany w ramach „Sieci doradztwa metodycznego na Mazurach”. Spotkanie zorganizował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli działający przy Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Giżycku.

   Zjazd otworzył Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski witając wszystkich zebranych . Następnie głos zabrał Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, który m.in. zapewnił zebranych, iż grono doradców metodycznych wkrótce powiększy się o kolejnych specjalistów.

   Po oficjalnym wstępie Dyrektor PORE Bożena Giedziuszewicz przedstawiła genezę i historię funkcjonowania PODN w Giżycku. Zaprezentowała również giżyckich doradców metodycznych wraz z obecnymi działaniami naszego Ośrodka. Pierwszy dzień zjazdu zakończył nauczyciel akademicki Jan Wojciech Żemis, niezwykle interesującym wykładem pt.: „Komunikacja kluczem do sukcesu” .
Drugi dzień zjazdu - dzięki firmie MITEL - rozpoczął się od wprowadzenia wszystkich uczestników zjazdu w nowoczesne technologie multimedialne . Poprzez praktyczne działanie można było zapoznać się z monitorem interaktywnym oraz możliwościami jego zastosowania w edukacji.

   Kolejnym punktem programu dwudniowego spotkania była praca w 4 grupach – panelach dyskusyjno – warsztatowych prowadzonych przez doradców metodycznych z PODN w Giżycku. Tematy paneli : „Zagadkowy świat tabliczki mnożenia, czyli jak przygotować prosty pokój zagadek” – prowadząca Ewa Ładna ; „Wykorzystanie telefonów na lekcjach” – p. Ewa Kamińska i p. Anna Dec; „Kompetencje kluczowe w nauczaniu przedszkolnym” – p. Małgorzata Borejko ; „Praca w sieci – sieć pedagogów i dyrektorów” – p. Urszula Knyps-Dawidowicz , p. Iwona Rosa, p. Małgorzata Lasota . Po zakończeniu warsztatów dokonano podsumowania zjazdu , wypracowano wnioski i rekomendacje na przyszłe spotkanie.

   Była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń doradców metodycznych z Ośrodków w Giżycku, Ełku, Nidzicy, Bartoszycach i Kętrzynie.

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.